וילונות

 
 
 
   
 
חדרי שמש כתוספות בנייה בבית

  במאמר זה נתמקד בחדרי שמש הנבנים כתוספת בנייה: מה עליכם לעשות בשביל לסגור אותם כחדרי מגורים, וכיצד לתכנן את הקונסטרוקציה?


פורסם: 5/13/2019

מאמר זה שייך לקטגוריית תריסים ונציאנים

 חדרי שמש כתוספות בנייה בבית

בניית חדרי שמש נעשית, בדרך כלל, באופן חיצוני לבית, כתוספת בנייה. ניתן גם להרוס חדר קיים ולבנות במקום קירותיו פלטות זכוכית בלגיות. אפשרות נוספת היא לרכוש את חדר השמש להצבה בחוץ, למשל בחצר גדולה. במקרה זה מגיע החדר עם דלת ייעודית ופתחי אוויר תואמים.

רכיבי חדר השמש המשמשים למגורים

עליכם לדאוג ל- 4 פלטות קיר של חדרי שמש העשויות פרופיל מתכתי וזכוכית של חלון בלגי. בנוסף, עליכם לדאוג לגג, כשהבחירה הכי מומלצת היא גג הזזה, כזה שניתן לקפל ולהשתמש בחדר כמרפסת שיזוף כשמתאים. כמו כן, ודאו כי בפלטות חדר השמש שאתם קונים ישנם פתחי אוויר כגון חלונות פתיחה ודלת פנים.

תכנון הקונסטרוקציה של חדר השמש

מאד מומלץ לבסס את הפרופיל על מתכת ולא על עץ. הפרופיל אינו משמש הפעם כחלון פשוט, אלא כתוספת בנייה שלמה שהייעוד שלה הוא חדר שמש. בפרויקט כזה אתם לא יכולים להרשות לעצמכם לעבוד עם חומרים ברמה בינונית. לכן, שלדת הפרופיל חייבת להיות עשויה מתכת אלחלד כמו אלומיניום או ברזל מגולוון. הזכוכית בחלונות – ליבה כפולה חובה, עם אופטיקה מתאימה לצרכים שלכם. בדרך כלל, בוחרים בזכוכית עם מיפוי אופטי המאפשר צפייה מבפנים כלפי חוץ, אך שאינו מאפשר צפייה מבחוץ לכיוונכם כשאתם ספונים בחדר.

חדר מתפרק – יתרון

כמובן שאם החדר שלכם מכיל רכיבים מתפרקים כמו גג הזזה ופלטות הניתנות להפרדה ידנית – אתם מסדירים את הדגם הטוב ביותר שאתם יכולים. מדוע? משום שחדר שמש מיועד, ברמת העיקרון, לחודשי הקיץ כאשר יש שמש. ייתכן כי בחורף תצטרכו את השטח של החדר לשימושים אחרים, ולכן כשהחדר מתפרק הכי קל לשנות ייעוד מתי שרוצים. פירוק חדר השמש יכול להיעשות ממש בצורה ידנית, ללא צורך בחברת שיפוצים שתעשה זאת בשבילכם. גם בנייתו מחדש קלה מאד, ומאפשרת לכם ליהנות שוב מחדר מוגן, עם קירות זכוכית יפים. על מנת להבטיח תפעול קל של חדרי שמש – חשוב לוודא שניתן להרכיב ולפרק אותם בקלות, וכאשר הם עומדים במקומם הם עמידים ומשרתים היטב את המשתמש, ללא הפתעות.