וילונות

 
 
 
   
 
וילונות גלילה מעוצבים לבית

וילונות גלילה מעוצבים לבית בחירת וילונות גלילה מעוצבים לבית היא אחת הבחירות החשובות שתצטרכו לעשות. כיום, יש פחות בתים בהם בחרו להתקין תר


פורסם: 1/3/2017

מאמר זה שייך לקטגוריית וילונות גלילה
 
וילונות גלילה מעוצבים לבית
 
בחירת וילונות גלילה מעוצבים להצללת חלונות מאלומיניום היא אחת הבחירות החשובות שתצטרכו לעשות. כיום, יש פחות בתים בהם בחרו להתקין תריס חצוב וקבוע בחלון, ולכן פונים לווילונות שהם גם התריסים, או במילים אחרות – ווילונות גלילה אנכיים. בחירתם חשובה, אך יותר מן התריס עצמו משום שהתריס בלאו הכי מוסתר ומוצנע בחלון רוב שעות היממה, לעומת ווילון הגלילה שנותר חשוף גם כאשר הוא פתוח ומגולגל למעלה, ולכן הוא צריך להתאים מאד לעיצוב הבית.
 
בחירת צבעו של הווילון
 
הצבע של הווילון ייקבע על פי התוצאות של סגירת הווילון: העלטה מוחלטת או רק הצללה. על פי רוב יש אמנם חילוקה בין ווילונות האפלה לווילונות הצללה, בלי קשר לצבע, אבל באופן כללי, גם אפ פניתם לווילונות הצללה, ככל שהצבע יהיה כהה יותר, היקף ההחשכה שייווצר בחדר יהיה גדול יותר. עיקרון נוסף על פיו בוחרים את הצבע הוא גודל החדר: בחדר קטן בוחרים ווילון כהה שיאזן את ההשקעה שלכם בתאורה באותו חדר (ממצאי מחקר הראו שברוב החדרים הקטנים יש אובר-השקעה בתאורה בשל הצר שהקירות הצפופים עושים במרחב), לעומת חדר גדול בו נהוג שהווילון יהיה דווקא בהיר ועל כן ייצור תחושה של חדר עוד יותר גדול.
 
בחירת חומרי הייצור של הווילון
 
ישנם עשרות חומרי ייצור, ומתוכם פוליאסטר, כותנה, פשתן, משי וצמר. ווילונות גלילה מפוליאסטר מהווים חלק נכבד מווילונות הגלילה, אולם ניתן למצוא גם ווילונות גלילה רקומים מכותנה או פשתן. במידה ובחרתם ווילון גלילה מפשתן, רצוי לשדך לו יריעת כותנה על מנת לאזן את משקלו הדל, ובכך למנוע את התבדרותו ברוח הסוחפת (למעשה מספיקה גם רוח קלה כדי להעיף ווילון פשתן לכל עבר).
 
בחירת רכיבי הגלילה והפרזול של הווילון
 
חשוב לבחור ברכיבים כמה שיותר קלים לתפעול, וכמה שיותר עמידים, אשר יספקו יציבות לווילון שלכם. וילון יציב יותר הוא ווילון טוב יותר, ולמעשה גם זול יותר, משום שהוא מחזיק מעמד זמן רב ונותן הצדקה להשקעה שלכם. לכן, חשוב לבחור בווילונות מדוגמים מבחינה זו, שיהיו עמידים, ולא יתפרקו תוך פרק זמן קצר.
 
צרו עמנו קשר לבחירת וילונות גלילה מעוצבים לבית, המסוגננים בשלל דרכים!